Podlehli jste i vy kouzlu elastických podlah? Není divu! Kdo by nechtěl kvalitní podlahu s krásným designem! Novinkou posledních několika let jsou i ekologické elastické podlahy, k jejichž výrobě není potřeba PVC ani jiné toxické látky, avšak vlastnosti se jim nemění, veškeré klady zůstávají zachovány! Chcete-li ale, aby vám takováto skvělá podlaha dlouho vydržela (a s ním i její udivující vlastnosti), pak se o ni musíte řádně starat! Poradíme vám, jak na to!

Proč elastické podlahy?

Elastické podlahy jsou volbou číslo jedna do rodinných domů i velkoplošných prostor již několik let! Jejich údržba je snadná – když se o ně pravidelně pečuje, stačí je omýt vodou se saponátem a je hotovo! Dá se po nich snadno chodit bosy bez nepříjemného stuzení, zároveň se však ani nemusíte obávat, že by vašemu dítku na elastické podlaze uklouzla noha! Podlahy – značka ideál!

Každodenní čistící rutina

Jak jsme již zmínila – údržba je snadná, je-li pravidelná. Avšak stále existuje několik věcí, kterým se musíte vyhnout, nechcete-li skončit s flekatou podlahou vhodnou leda tak na vyhození.

Pravidlo číslo jedna – kvalitní složení je základ

Dejte si pozor, z čeho se přípravek na čištění skládá! Elastické podlahy totiž přímo nesnášejí velké množství mýdla a silná rozpouštědla! Zakažte si také nákup rádoby velkých pomocníků – prostředků 2 v 1. Podlahu sice vyčistí, ovšem taky na ní (obsahují-li opravdu to, co je psáno na etiketě) zanechávají ochranný mikrofilm. Že na tom není nic špatného? Snad, pokud by mikrofilm byl dostačující. To se bohužel o většině z nich říci nedá.

Jak na ochranu povrchu?

Ochranu povrchu je po důkladném vyčištění zajistit zvlášť. Po pokládce podlahy vydrží prvotní ochrana rok, maximálně dva. Čím svou podlahu tedy ochránit? To záleží na jejím přesném typu, ale naštěstí lze podat i několik obecných rad.

Rozhodně se vyhněte všem ochranným nátěrům fungujícím na bázi vosku. Problémem je jejich špatná přilnavost. Museli byste nátěr provádět bezmála každých 6 měsíců.

Dále se před nanášením ochranné vrstvy vyhněte veškerým alkoholickým čistidlům, které by mohly degradovat efekt později nanášeného ochranného filmu.

To nejlepší do třetice – chcete-li mít svou podlahu ošetřenou jako z azuru, vsaďte na tzv. diamantové pady, obsahující (jak ostatně vidno z názvu) nástřik syntetického diamantu. Existují v několika provedeních, které se liší svou zrnitostí.  Výrobky s menší zrnitostí lze použít na běžné čištění, větší zrnitost pak volte pro nástřik ochranné vrstvy.

Máte již zkušenosti s elastickou podlahou? Ne? Nevadí, rádi vám ji připravíme!