Co se týká barev, tak všichni víme, že hrají v našem životě velkou roli. A to nejen v našem šatníku, ale i na stěnách našeho bytu. Měli bychom tomu proto věnovat pozornost, pokud chceme mít byt dokonale vymalovaný. Je to také nejlevnější způsob, jak byt oživit, změnit a vdechnout mu nový život.

Malování s odborníky – malíři pokojů Praha

Jestliže bychom chtěli oslovit spíše profesionální malířskou firmu, než se sami pouštět do malování, jistě si musíme ujasnit několik pravidel, které jsou v tomto směru důležité. Trh služeb nám v tomhle směru nabízí opravdu nepřeberné množství řemeslných služeb všeho druhu. Malování našeho bytu tak klidně můžeme přenechat odborníkům. Tyto firmy také nabízejí své profesionální služby na klíč, malíři pokojů Praha,  kdy zadáme své požadavky a o víc se vlastně starat nemusíme. Po příchodu z práce se můžeme těšit na nový kabát svého bytu. Pracovníci malířských firem mají nejen odborné zkušenosti, ale mohou nám poradit také, jaký odstín bude pro danou místnost nejvhodnější a navíc mají i skvělé nápady, jak s barvami doslova kouzlit a vytvořit tak dokonalý interiér.

Penetrace

Malování vyžaduje také správnou přípravu stěn na malování. Penetrace je v této fázi ale hodně podkována, protože je to pro někoho jen ztráta času. Chyba! Tento ochranný nátěr nám může usnadnit spoustu práce, plní funkci ochrany před vlhkostí, zpevní podklad a v posledním případě také sjednotí jeho nasákavost. Důležitým poznatkem zde je, že jej můžeme použít až po úplném odstranění původní barvy, přičemž se vyhneme zbytečným komplikacím, malíři pokojů Praha.

Co je potřeba udělat, než začneme malovat

Pokud tedy máme v plánu malovat, musíme se držet několika pravidel. Za prvé je to vyrovnání povrchu stěn a odstranění staré malby. Je to důležité proto, aby výsledek malování byl co nejlepší. Malování na starou vrstvu může později způsobit, že se nám malba doslova sloupne a tím pádem jsme malovali zcela zbytečně. Také veškeré nerovnosti a nedostatky je potřeba odstranit. Musíme zatmelit díry, vyrovnat povrch a podobně, malíři pokojů Praha.

Správný odstín

Volba vhodného odstínu je čistě jen na nás. Jestliže nám soused nebo kamarádka řekne, že by se do ložnice hodila fialová a nám tato barva nic neříká, měli bychom se řídit vlastním úsudkem. Koneckonců tam budeme spát my a ne soused. Správně zvolený odstín nám pak jistě přinese potěšení, harmonii a bude jistě působit dobrým dojmem. Pomocí barev také můžeme místnost opticky zvětšit nebo naopak zmenšit. Dlouhou místnost můžeme doslova trochu zkrátit tak, že podélné stěny vymalujeme tmavšími barvami, vysoký strop snížíme tak, že jej vymalujeme teplou barvou nebo zde můžeme použít i zrcadla.

Bílá barva

Královnou mezi barvami je stále bílá barva, která nejenže působí něžně, čistě a andělsky, ale je to jediná barva, která se dá dobře kombinovat s ostatními barvami z palety. Ložnice v bílé barvě může sice někomu připadat nudná, ale pokud ji doplníme o dokonalé doplňky, bude to oáza klidu a celá místnost bude plná světla. Bílá barva je tedy stále populární a velmi oblíbenou barvou a tak se nemusíme obávat, že by náš interiér vypadal staromódně. A rada na závěr: i bílá barva může mít více odstínů, takže pokud máme pocit, že je bílá stěna moc bílá a září jako reflektor, můžeme ji zmírnit odstínem, který nebude tak ledový, ale teplejší. Místnost tak získá úplně jiný nádech, malíři pokojů Praha.