Broušení betonové podlahy

Broušení betonové podlahy

Proč je broušení betonové podlahy důležité? Beton se v dnešní době stal velmi oblíbeným materiálem používaným v průmyslu i v domácnosti, přináší nám mnoho možností využití v exteriérech i interiérech. Bohužel abychom udrželi příjemný vzhled betonové podlahy je potřeba občas přistoupit k jejímu obroušení a dalším úpravám. Popraskaný, nebo ulomený beton nepůsobí na oko dobře a v případě zanedbané údržby může být pro každodenní používání tento typ podlahy nebezpečný. Hovoříme zde o nedostatečné povrchové úpravě materiálu, a tedy i o riziku uklouznutí.

Technika broušení betonové podlahy

Broušení je prováděno brousícími soupravami s průmyslovými vysavači k zamezení prašnosti. Jako nástroje jsou při broušení převážně používány nástroje diamantové, ale i tvrdokovové. Broušení je technologie vhodná pro jemné, méně razantní opracování povrchu betonové plochy. Pro výraznější zásahy do betonových podlah je nutné použít frézování. Broušením betonu se odstraňuje cement do hloubky 1-2, mm, tímto způsobem lze odstraňovat i lokální větší nerovnosti podlah. Pokud je nutno beton srovnat či ošetřit do větší hloubky než 3 mm, předchází broušení frézování. Právě díky připojení průmyslových vysavačů se nemusíme bát prašnosti a zakrývat okolí místa broušení.

Matné a lesklé podlahy

Broušení betonové podlahy provádíme k obnovení struktury i lesku a k hloubkovému odstranění zašlých nečistot, právě některé nečistoty jako je například tuk, káva nebo mastné chemické látky se do betonové podlahy snadno vstřebají a není možné je vyčistit obyčejným použitím čistidel. Následná úprava povrchu zaručuje větší ochranu proti znečistění. Broušení betonové podlahy vytváří matný, neklouzavý povrch. Pokud vyžadujete jako cílový výsledek lesk je potřeba přistoupit k použití diamantových brusných strojů. Touto úpravou není na povrch přidávána žádná krycí vrstva, která by se mohla oloupat či jakkoliv jinak oddělit, ale povrch je mechanicky přiveden k vysokému stupni hladkosti a lesku. Celý postup lze zkombinovat s opravou trhlin, výtluků, odstraňováním starého vodorovného značení. Posledním krokem může být strojní nanesení tenkovrstvého nátěru na pryskyřičné bázi, pomocí kterého se podlaha esteticky zvýrazní a také se vytvrdí. Tím se zvedne míra odolnosti vůči nežádoucím vlivům

Obnova lesku

Náš vyškolený personál provede inspekci podlahy, díky tomu zjistíte o podrobnosti o podlaze a doporučení na postup broušení, nebo zdali je potřeba provést celkovou renovaci podlahy. Díky technologii vysokootáčkového leštění, které se dnes provádí pomocí diamantových brusných strojů bez potřeby použití vody, dojde k výrazné úspoře vybavení i potřebného personálu a čas leštění se zkrátí na polovinu. Vysoce lesklá podlaha evokuje pocit čistoty. Výrazně se sníží její nasákavost, a i přes její lesk nebude podlaha klouzat.

Co broušením betonové podlahy získáte?

V dnešní době především firmy kladou důraz na nejrůznější způsoby oslovení zákazníka, čistý a pečlivě udržovaný interiér firmy je základem pro spokojenost nejen zákazníka, ale i personálu. Renovovaná podlaha působí jako nová a má dlouhou životnost. Stejně tak způsob, kterým je broušení a leštění prováděno je velmi ekologický. Při samotném broušení se v případě využití naší firmy vyhnete pronájmu, případnému nákupu nových strojů. K broušení je potřeba minimální množství

personálu. K další každodenní údržbě podlahy doporučujeme namísto kartáčových strojů, používat mycí stroje s měkkými až středně tvrdými pady, protože i při jejich dlouhodobém používání zůstává podlaha lesklá.