Broušení podlah

Broušení podlah

Zapomenuté renovace pomocí použití broušení podlah. Někdy v minulosti napadlo lidstvo položit zem první podlahu, něco, co používáme každý den, povrch, který vystavujeme každodennímu zatížení více než police, nebo skříně. Po několika letech užívání většina z nás už ani neví jaký byl původní vzhled podlahy. Proč ale přicházet o něco tak důležitého, co zabírá každý centimetr naší domácnosti. Často máme doma překryté tyto poklady lacinými koberci a linoleem. Myšlení lidí se pohybuje mezi pořízením nové podlahy a položením nové krytiny, jako je například právě koberec nebo lino, které by poškozenou podlahu zakrylo Existuje však cesta, jak zachovat atmosféru starší podlahy, a přesto se mít možnost těšit ze vzhledu podlahy nové. Řešením je naše řemeslná služba broušení podlah, kterou provádějí vyškolení podlaháři pomocí osvědčených ručních postupů i s využitím moderní renovační techniky.

Broušení podlah krok za krokem

Mezi základní obnovu některých typů podlah patří jejich broušení. Broušením lze zrenovovat podlahu nejen dřevěnou, ale například i betonovou. Nejčastěji však toho postupu využíváme právě u dřevěných podlah a parket. Broušení se sestává z několika kroků – od nejhrubšího po nejjemnější, pokud to povrch vyžaduje, podlaha se po jemném broušení navíc leští – některé těžké brusné stroje totiž zatlačují dřevěná vlákna do povrchu podlahy a v takovém případě je optimální ho ještě vyleštit, aby se taková vlákna odstranila. Brousit začínáme hrubým brousicím materiálem. Následuje střední broušení pro odstranění větších rýh od hrubého broušení a stop po spuštění brusky.

Broušení betonových podlah

Broušení je prováděno brousícími soupravami s průmyslovými vysavači k zamezení prašnosti. Jako nástroje jsou při broušení převážně používány nástroje diamantové, ale i tvrdokovové. Broušení je technologie vhodná pro jemné, méně razantní opracování povrchu betonové plochy. Pro výraznější zásahy do betonových podlah je nutné použít frézování. Broušením betonu se odstraňuje cement do hloubky 1-2, mm, tímto způsobem lze odstraňovat i lokální větší nerovnosti podlah. Pokud po broušení zůstává podlaha matná, díky vysokootáčkovým diamantovým brusný padům dosáhneme vysokého lesku za použití ekologických metod.

Proč si najmout firmu?

Proč je snadnější objednat si na broušení firmu? K broušení podlah totiž potřebujete hned několik strojů. Velkou rotační nebo pásovou brusku s hrubým úběrem. Menší brusku s jemným zrnem a malou brusku vhodnou do rohů. K tomu potřebujete také brusné papíry hned v několika velikostech a zrnech. Počítejte, že na jednu místnost padne minimálně jedna sada brusných papírů. Pokud zvážíme náklady na zapůjčení případně na pořízení těchto strojů dostaneme se na markantní částku, která nás donutí znovu zvážit nákup koberce, nebo lina. Pokud zvažujeme broušení podlah v průmyslových prostorech samozřejmě je zde potřeba zapůjčení strojů na velké plochy.

Prodloužení životnosti podlahy

Obnovení podlahy pomocí broušení slouží nejen k oživení interiéru, ale také prodlouží její životnost. Díky broušení a dalším finálním úpravám předejdete dalšímu šířícímu se poškození, jako například u betonových podlah rozbíhání prasklin a dřevěných podlah například výškovým rozdílům vznikajícím mezi jednotlivými parketami. Pravidelnou údržbou také zajistíte bezpečnost při pohybu v místnostech a průmyslových prostorách u poškozených podlah je mnohem vyšší riziko pádu způsobeného nerovností podlahy, nebo přílišnou klouzavostí.