Lité podlahy se stále častěji objevují i v běžných domácnostech. Je pravdou, že litý podlahový potěr patří mezi nejspolehlivější možnosti realizace podlahové krytiny. Není se proto čemu divit, že jeho výhodám podléhá stále více lidí. Uvažujete i vy nad tím, že jsi domů pořídíte litou podlahu?

Poznejte výhody litých podlah

Pokud uvažujete nad litou podlahou, určitě chcete znát výhody, který vám tento druh podlahové krytiny přináší. Za největší přednosti lze označit nejen rychlost realizace, ale také vždy perfektně rovnou podlahu. Výsledek je dokonale hladký, netvoří se žádné trhliny a lítá podlaha se nedeformuje. Když si domů pozvete profesionály, můžete se po nové lité podlaze procházet už následující den – žádné zdlouhavé čekání na zatvrdnutí proto nehrozí.

Chcete domů litou podlahu?

Mají lité podlahy nějakou nevýhodu?

Teď to možná vypadá, že s sebou litá podlaha přináší jen samá pozitiva. Napadá vás otázka, jestli má i nějaké nevýhody? I v tomto případě lze zmínit jedno známé rčení: není všechno zlato, co se třpytí. Ačkoli s sebou lité podlahy přináší mnoho výhod, mají i své stinné stránky.

Mezi nevýhody lité podlahy patří vyšší cena. Jsou sice krásné na pohled, jejich realizace je rychlá, ale počítejte s tím, že si připlatíte. Je také nutné dodržet technologické postupy při pokládce, což může být pro běžného kutila docela problém – proto se při pokládce lité podlahy budete muset spolehnout na odborníky, což ovlivní finanční rozpočet.

Litá podlaha: ano nebo ne?

Teď si možná pohráváte s myšlenkou, jestli se lité podlahy vůbec vyplatí. Možná jsme vás trochu odradili vidinou toho, že to není zrovna nejlevnější záležitost. Pokud ale hledáte dokonalou podlahu, která toho hodně vydrží, je na pohled opravdu krásná a realizace je blesková, pak nad litou podlahu neváhejte. Rozhodně se ale spolehněte na profesionály, pro které je pokládka lité podlahy běžnou záležitostí a přesně vědí, jak správně postupovat, aby byl výsledek opravdu perfektní.