Čištění podlahy

Čistění podlahy

Podlaha je nejvíce mechanicky zatěžovaná část objektů, a proto dochází k jejímu hloubkovému znečistění, kterému se klasickou údržbou často nedá předejít. V takovém případě nám nezbývá nic lepšího než se obrátit na profesionální čistící firmu a nechat podlahu hloubkově vyčistit.

Čistění elastických podlah

Elastické podlahoviny bývají při poškození velmi často vyměňovány, což stojí spoustu času i peněz. Při využití našich služeb vrátíme podlahu do perfektního stavu, a to klidně během 24 hodin. Možná je i kompletní barevná renovace, kdy dokážeme kompletně změnit vzhled vaší podlahy. Po kompletní úpravě a vyčištění PVC, linolea, marmolea, či vinylu doporučujeme nanesení transparentní polyuretanové nebo polymerové ochranné vrstvy, která podlahu zpevňuje a chrání především její strukturu a dlouhodobě i její vzhled. Vždy je nutné zvážit, pro jaké účely bude tato ochrana sloužit a následně zvolit nejvhodnější řešení. Čištění i protiskluzovou ochranu zajistíme v souladu s platnými normami EU.

Čištění lité podlahy

Lité podlahy jsou velmi oblíbené hlavně v komerčních a průmyslových objektech, kde často dochází k velké zátěži a podlahy zde potřebují kvalitní údržbu. Kromě pravidelného mytí podlah je potřeba alespoň jednou do roka podlahy hloubkově vyčistit a natřít ochrannou disperzí. Pokud k tomuto nedochází, podlahy se začínají rychle špinit a ničit, což vede ke snížení životnosti podlahy. I velmi zašlé lité podlahy se dají renovovat a můžou být vráceny do téměř původního stavu. Pokud máte podlahu nadměrně zašpiněnou a plnou škrábanců, ještě to neznamená, že potřebujete novou. Kombinací správně zvoleného chemického a mechanického čištění a drhnutí, vrátíme podlaze její ztracenou krásu. Po kompletním vyčištění podlahy má vnější struktura podlahy otevřené póry, které je třeba vyplnit a podlahu uzavřít kvalitním ochranným nátěrem.

Čištění tvrdých a minerálních podlah

Na minerální povrchy používáme vysoce kvalitní produkty značky Finalit. Na ošetření povrchů produkty značky Finalit jsme odborně proškoleni a v případě potřeby konzultujeme speciální požadavky přímo s výhradním zástupcem značky Finalit v ČR. Po vyčištění, vybroušení a případném vyleštění povrchu vracíme podlahu do její původní podoby a následně vybíráme vhodný typ impregnace nebo ochranného nátěru. Podlaha se pak stane odolnější a její údržba je jednoduší. Minerální a tvrdé podlahy potřebují samozřejmě správnou údržbu, se kterou vám rádi pomůžeme. Lesklé povrchy je potřeba občas leštit a krystalizovat či voskovat, aby neztratily svůj vzhled. Ostatní povrchy je potřeba každých pár měsíců hloubkově vyčistit a ošetřit ochranným nátěrem nebo impregnací.

Čistění koberců

O každou podlahu je třeba od samého počátku dobře a pravidelně pečovat. To platí zejména u koberců, které jsou k proniknutí nečistot a vlhkosti náchylnější než podlahové krytiny s uzavřeným povrchem. Při pravidelné údržbě se nejen výrazně prodlouží životnost koberce, ale také vynikne jeho vzhled. I pokud se domácnosti opravdu věnujete a úklidem strávíte řadu hodin týdně, není ve vašich silách důkladně hloubkově vyčistit veškeré koberce s pomocí běžných domácích spotřebičů. Pokud využijete našich služeb, budou veškeré vaše koberce opět naprosto čisté a jako nové. Čistíme plošné koberce, kusové koberce i čalounění. Provádíme profesionální hloubkové mokré čištění koberců v domácnostech, kancelářích i dalších objektech. Koberce důkladně a šetrně zbavíme veškerých nečistot a zároveň obnovíme jejich krásný vzhled. K mokrému čištění využíváme špičkové profesionální stroje Karcher, které umožňují vyčistit koberce nejefektivnější metodou.