Dřevěná podlaha sice není nejlevnější finanční investice, ale když se o ni budete správně starat, vydrží vám roky. Při jejím pořízení možná několikrát protočíte panenky, protože se po finanční stránce rozhodně plácnete přes kapsu. Z dlouhodobého hlediska je to ale investice, která se vyplatí. Máte-li doma dřevěnou podlahu, pak byste měli vědět, jak se o ni starat. Víte to?

Dřevěná podlaha vydrží dlouho, ale není to zadarmo

Dřevěné podlahy a schody patří k těm nejoblíbenějším vůbec. Jsou krásné na pohled, slibují vysokou odolnost a především vynikají ve své výdrži. Ta se totiž pohybuje řádově okolo několika desítek let. Dřevěné podlahy vám doma opravdu vydrží roky a roky, ale rozhodně to nebude zadarmo. Bude vás to stát pozornost, kterou si podlaha z tohoto žádaného materiálu žádá. A kterou potřebuje, aby si svoji dlouholetou životnost uchovala. Takže je to vlastně takové „něco za něco“.

Dřevěná podlaha při správné péči vydrží roky

Jak se správně starat o dřevěnou podlahu?

Pravidelná údržba dřevěné podlahy je základ. Chcete-li, aby vám dřevěné schody a podlaha vydržely co možná nejdéle, pak jim zkrátka čas od času musíte věnovat svůj čas. Za to odvděčí krásnou kresbou dřeva i dalšími benefity, které s sebou dřevěné podlahy neodmyslitelně přináší.

Lakování je základ

Kdo má doma dřevěnou podlahu, ten moc dobře ví, že jí nejvíce prospěje tím, když ji pravidelně nalakuje. Lakování dřevěné podlahy a schodů můžete provést vy sami, nebo si pozvat firmu, která se o dřevěné podlahy stará a která zajišťuje ty nejlepší služby – jak pro vás, tak pro vaši podlahu.

Úkolem laku není jen vyzdvihnout přirozenou krásu a kresbu dřeva. Jeho předností je uzavření povrchu dřeva, díky čemuž je pak podlaha odolnější jak proti mechanickému poškození, tak i proti kontaktu. Dřevěnou lakovanou podlahu byste pak měli v ideálním případě dvakrát do roka ošetřit leštěnkou, jejímž úkolem je vyplnit malinké trhlinky v laku a ještě více zvýšit odolnost krytiny.