Údržba dřevěných teras

Dřevěné terasy vyrábíme, pokládáme a renovujeme po mnoho let. Dřevo jako přírodní materiál disponuje skvělými vlastnostmi a při kvalitní údržbě je možno si dřevěnou terasu užívat dlouhodobě. Pracujeme s evropskými i exotickými dřevinami, vše vychází z požadavků klientů. Skvělé zkušenosti v rámci poměru ceny a kvality máme se sibiřským modřínem, který disponuje kvalitní stálostí a tvrdostí vycházející z vysoké hustoty dřeva.

Kdy je nejlepší terasu udržovat

Údržba terasy ve formě mytí nečistot musí samozřejmě probíhat pravidelně, ale hloubkovou údržbu je ideální provádět před zimou či na jaře. V rámci hloubkové údržby dřevěné terasy bereme v úvahu její důkladné vyčištění a impregnaci ideálně olejovým nátěrem. Terasa tak bude opět odolná, co se povrchových vlivů týče, nebude jí vadit ani UV záření a do dřeva se nedostanou mikroorganismy či roztoči.

Co nejvíce škodí dřevěným terasám?

Dřevěným terasám z dlouhodobého hlediska jednoznačně nejvíce škodí vlhkost, která může být příčinou mnoha problémů souvisejících s celkovou degradací dřeva jako materiálu, ze kterého je vaše dřevěná terasa vyrobena. Pokud se vlhkost dostane do hloubky dřeva, může velice rychle začít praskat (vlivem rozdílů teplot). V prasklinách poté mohou nacházet útočiště roztoči a především se tam množí organismy., které dřevu škodí. Zkázu neošetřeného dřeva dokoná UV záření, které ze dřeva uvolňuje tzv. lignin a tento se vlivem dešťů ze dřeva poté tzv. vymývá. Dřevo poté rychleji schne a je křehké.

Vytvoření cenové kalkulace údržby zdarma

Náš tým má za sebou již stovky realizovaných údržeb dřevěných teras. Víme, jaké ochranné materiály jsou vhodné na jednotlivé typy dřevin a jak postupovat v jejich správné aplikaci, tak aby byla ochrana maximálně efektivní co nejdelší dobu. Je-li dřevo výrazně poškozeno, jsme schopni provést mikrobrus či lokální úpravy, využijte našich odborných zkušeností a nechte si vypracovat cenovou nabídku údržby dřevěné terasy zcela zdarma.