Líbí se vám dřevěné podlahy? Nebo máte doma jednu takovou a nevíte, jak ji udržet co nejdéle krásnou? Údržba a renovace dřevěné podlahy je naší specializací, neváhejte nás kontaktovat!

Dřevo samo o sobě je velmi dobrý materiál pro vybavení bytu či domu, ale také dobrá volba pro podlahy. Dřevěná prkna mají velmi pozitivní vliv na vnímavého člověka. Mají svou tradici a jsou krásná, voňavá a příjemná na dotyk. Dřevo má dlouhou životnost, ale ta je ale ovlivněna naší péčí. Pokud se nebudeme o dřevěnou podlahu dobře starat, je pravděpodobné, že ji budeme muset brzy vyměnit. Přírodní charakter dává dřevěné podlaze pocit tepla a náš domov je pak útulný a harmonický.

Péče o dřevěnou podlahu

Pokud doma dřevěnou podlahu už máme, je vhodné o ni správně pečovat. Samozřejmě, že stačí jen zamést a vlhkým hadříkem přejet párkrát celou podlahu, ale postupem času docházíme ke zjištění, že to bohužel nestačí. Tak jak se pravidelně a s láskou staráme o naše nové auto v garáži, tak bychom měli věnovat čas i dřevěné podlaze. Ona nám to totiž za několik desítek let připomene.

Údržba dřevěné podlahy či dřevěné terasy tedy představuje i jistou kontrolu celé podlahy, neboť je dostatečně vytížena. Kromě již zmiňovaného zametání s občasným vytřením vlhkým hadříkem, lze totiž dřevěnou podlahu také nabrousit, navoskovat, vyleštit či naolejovat. Jde o vrstvu, která nám bezpečně podlahu ochrání abychom maximálně oddálili renovaci dřevěné podlahy.

Vlhkost a voda nejsou zrovna ideální

Základ správné údržby dřevěné podlahy je vyvážená vlhkost a správná teplota v bytě. Klimatické podmínky mají velký vliv na optický vzhled dřevěné podlahy a dvojnásob to platí o dřevěné terase. Pokud se v bytě nevětrá nebo jen minimálně bohužel to nestačí. Je potřeba i udržovat správnou teplotu, která dřevěnou podlahu nevysuší a tím nedochází k sesychání a praskání dřeva. Vysoká vlhkost naopak podlahu rozklíží nebo nabobtná a musí přijít na řadu renovace dřevěné podlahy. Obě varianty jak vidno dřevěným podlahám ani dřevěným terasám neprospívají. Je třeba se nad tím alespoň pozastavit, protože pak může zbytečně dojít k celkové výměně podlahy. A to by byla přece škoda.

Renovace dřevěné podlahy

Po letech nevypadá žádná podlaha skvěle, a pokud máme doma podlahu dřevěnou, není zrovna nutné ji hned měnit. K údržbě a renovaci dřevěné podlahy se počítá i broušení nebo voskování. Pokud si dáme trochu práci a podlahu vybrousíme, získáme tím dokonale hladký povrch, který lze ještě doladit voskováním nebo olejováním. A protože podlaha je velmi zatěžovaný povrch, snažíme se používat jen kvalitní nátěrové materiály.

Pro tyto údržby a renovace dřevěné podlahy je ale dobré pozvat si naši firmu, která se broušením či voskováním podlah zabývá.