I při koupi nového koberce se vám může stát, že okamžitě po přivezení zjistíte, že nepříjemně zapáchá. Při správném skladování a výrobě koberce byste měli cítit pro někoho vůni, která se podobá kombinaci umělých vláken a klasické bavlny. Občas ale může dojít například vinou špatného skladování k zapáchání koberce. Dnes si poradíme, jak zápach z nového koberce jednoduše vyčistit.

Jak odstranit zápach z nového koberce?

Víte, kdy je zápach opravdu vážný?

Zápach může mít pochopitelně velkou spoustu důvodů. Naprostá většina koberců totiž chytá pachy poměrně jednoduše. A čím více je koberec „huňatý“, typicky například smyčkové koberce, tím větší má sklony k chytání pachů. Jakmile ale nový koberec intenzivně zapáchá po vlhkosti nebo dokonce plísni, tak je čas na reklamaci. Může jít totiž o velice špatně skladovaný kousek a zápach z nového koberce nemusí být úplně možné vyčistit – a to ani tehdy, kdy si na pomoc pozvete specializovanou firmu.

Nejtradičnější cestou jsou čističe koberců

Nejtradičnější způsob, jak zápach z nového koberce vyčistit, je použití jakéhokoliv čističe, který je na koberce konkrétně zaměřený. Čističe pochopitelně počítají nejen s viditelnými a hrubými nečistotami, ale rovněž i s odstraněním zápachu. Vždy by si tak měli se základním zápachem bez potíží poradit.

Dobrým asistentem dokáže být i ocet či citron

Pokud ale nemáte čistič po ruce, tak je vhodnou volbou použití octa. Ocet sice také velice silně a štiplavě zapáchá, ale na rozdíl od intenzivního zápachu jej vyvětráte za hodinu otevřeného okna. Ocet je výborným čistidlem pro spoustu příležitostí, kdy potřebujete odstranit právě pachy či desinfikovat. Neobsahuje žádná barviva a ani toxické látky jako chlor, které by mohly potencionálně porušit strukturu.

Jako zajímavou eventualitu můžete zkusit do vody vymačkat citronovou šťávu. Ta se používá například v kuchyni k odizolování pachů z rukou a opravdu má tyto vlastnosti velice intenzivní. Zápach z nového koberce vám tak může pomoci odstranit i vodou koncentrovaná citronová šťáva.