Parketové podlahy tu s námi jsou již několik desetiletí, jejich obliba je stále vysoká, ale údržba není žádná sranda. V tomto článku bychom vám rádi předali drahocenné rady a nasbírané zkušenosti, jak se o parkety starat, jak je udržet v lesku a ve skvělé formě ještě mnoho dalších let.

Správná péče o parkety je základ

Na parketových podlahách doporučujeme omezit pohyb v obuvi, na podrážce se totiž zachycuje drobný nepořádek, například prach a písek, který podlahu může poškrábat. Dalším důležitým bodem je důkladně větrání, ideální teplota v místnosti by se měla pohybovat v rozmezí osmnácti a dvaceti stupňů. Přílišná vlhkost, vysoké nebo nízké teploty podlaze také příliš nepřispívají. Pokud vás v místnostech trápí suchý vzduch, zvažte pořízení zvlhčovače.

Nezapomínejte ani na vhodné ošetření

V neposlední řadě je kladen velký důraz na pravidelný, ale hlavně kvalitně provedený úklid. Než se pustíte do vytírání, měli byste parkety pořádně vysát, tím dojde k odstranění hrubších zrnek prachu a zbylých nečistot se nejlépe zbavíte vytřením. Teď ale nastražte uši, ke koupi vybírejte pouze přípravky, které jsou určené na tento typ povrchu. V ostatních by se mohlo vyskytovat příliš velké množství chemie, která by zcela určitě měla neblahý vliv na kvalitu a životnost parket. Do vody by se kromě čisticího prostředku měl přidat i voskový olej, který je velmi důležitou parketovou živinou. Na škodu také není, pokud podlahu necháte uschnout celou noc, aniž by se po ní někdo procházel.

Pozor na nábytek

Kromě obuvi a vlhkosti je parketovým nepřítelem i nábytek. Měli byste vybírat takový, který má ze spodní strany rejdovací kolečka nebo plstěné chrániče. Jestliže se na nábytku nenachází ani jedna ze zmiňovaných věcí, zanechá v podlaze nežádoucí, nevzhledné rýhy, kterých se už nezbavíte.

Pokud si stále nejste úplně jistí, jaký způsob čištění zvolit, anebo máte podlahu v již tak dezolátním stavu, že s ní již nic moc udělat nejde, neváhejte se na nás obrátit. Renovace podlahy je mnohem méně peněžně náročnější než její celá výměna. Nenapadá nás nic, s čím bychom si neporadili, proto neotálejte a kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonního čísla. Naši zaměstnanci jsou tu pro vás a rádi vám pomohou vybrat nejlepší možné řešení, které potěší vás, vaše podlahy i vaši peněženku.