Vnitřní dveře nepodléhají tak vysokým požadavkům na ochranu prostor jako vstupní dveře. Ovšem i vnitřní dveře však mohou být také vybaveny bezpečnostním zámkem, zejména v případě, že se jedná o kanceláře, kde jsou důležité dokumenty a podobně. Tady může stejně jako u vchodových dveří nastat situace, že se vlivem průvanu nebo jiné příčiny dveře jednoduše zabouchnou. Jak v tomto případě otevřít zámek, aniž by došlo k poškození majetku? Zámky na  vnitřních dveřích nejsou opatřeny tak výkonným mechanismem, který by bránil otevření dveří, ale u vchodových dveří to může být do značné míry velký problém. Účelem těchto zámků je koneckonců omezit přístup a ne chránit před vloupáním.

Jak tedy postupovat

V každém případě bychom neměli propadat panice. Stát se může cokoliv a zabouchnuté dveře se dají zase otevřít. Musíme ale vědět, jak na to, protože pokud bychom se pokoušeli dveře otevřít laický a neodborným způsobem, můžeme je nejen trvale poškodit, ale můžeme způsobit i další problémy, které by při manipulaci bránily otevření dveří. Určitě je na místě zavolat si na pomoc odbornou firmu. Zaměstnanci takové firmy mají nejen mnohaleté zkušenosti, ale jistě vědí, jak postupovat a jak svou práci dělat dobře.

Mnohé zámečnické firmy také nabízejí servis nonstop, kdy můžeme v takových případech zavolat na jejich linku prakticky kdykoliv. Služby zahrnují tedy servis 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to i o svátcích a víkendech.

Další služby odborných zámečnických firem

Jak vyzrát nad zabouchnutými dveřmiSamozřejmě, že zabouchnuté dveře jsou nepříjemná záležitost a máme najednou pocit, jako bychom stály před dveřmi doslova nazí, ale profesionální zámečnické firmy nabízejí i další služby v této oblasti. Nejen tedy otevírání zabouchnutých dveří. Nabízejí montáž zámků na skříně a jiný nábytek, dále se na ně můžeme obrátit v případě, že potřebujeme montáž bezpečnostního zámku na vchodové dveře a podobně.

Dalšími službami, které tyto firmy nabízejí jsou provozní problémy zavíračů dveří. Majitelé domů, zejména těch bytových, si ve snaze trochu ušetřit, pořídí levnější variantu takového zavírače a v horším případě i instalaci provádějí sami. Tady může nastat problém a po nějaké době zavírače přestanou fungovat nebo nám způsobí provozní problém jiného druhu.

Druhy zámků

Cylindrový zámek řadíme k těm nejběžnějším zámkům. Ovšem je také velmi důležitý správný výběr. Výhody těchto cylindrických zámků spočívají nejen v nízkých nákladech, ale také ve snadném použití i instalaci, zahrnuje také přijatelnou úroveň bezpečnosti a je vhodný do všech vchodových dveří.

Kódový zámek je dveřní mechanismus, který ovšem nevyžaduje klíč. Postačí jen určitá kombinace čísel a poté jen otočení knoflíkem. Tento druh dveřního zámku představuje velmi slušnou úroveň zabezpečení. Podobně funguje elektronický zámek a tady se setkáváme s inovacemi a moderní technologií. Můžeme tyto zámky otevřít pomocí karty, která je podobná bankovní kartě, některé modely elektronických zámků používají i numerickou klávesnici nebo se otevírají pomocí otisku prstu. Tyto druhy zámků představují velmi vysokou míru zabezpečení a jsou tedy velmi vhodné pro velké objekty či domy.