Lité podlahy

Lité podlahy jsou velmi oblíbené hlavně v komerčních a průmyslových objektech, kde často dochází k velké zátěži a podlahy zde potřebují kvalitní údržbu.

Kromě pravidelného mytí podlah je potřeba alespoň jednou do roka podlahy hloubkově vyčistit a natřít ochrannou disperzí. Pokud k tomuto nedochází, podlahy se začínají rychle špinit a ničit, což vede ke snížení životnosti podlahy.

Hloubkové čištění a renovace litých podlah

I velmi zašlé lité podlahy se dají renovovat a můžou být vráceny do téměř původního stavu. Pokud máte podlahu nadměrně zašpiněnou a plnou škrábanců, ještě to neznamená, že potřebujete novou. Kombinací správně zvoleného chemického a mechanického čištění a drhnutí, vrátíme podlaze její ztracenou krásu. Po kompletním vyčištění má podlaha otevřené póry, které je třeba vyplnit a podlahu uzavřít kvalitním ochranným nátěrem.

Barevná renovace

Inovativní metoda PU-COLOR umožňuje kompletně změnit barvu a design vaší podlahy. Na výběr je z 220 barevných variant a možnost podlahu ještě zvýraznit barevným mramorováním či zasypáním barevnými čipsy dle vašeho výběru.

PU – COLOR je systém renovace povrchu podlahovin barevným polyuretanovým nátěrem, který umožňuje sanaci starých podlah v individuálním designu. PU-Color lze použít  pro elastické podlahoviny, lité podlahy, cementové, epoxidové a polyuretanové stěrky. Jedná se o tři vrstvy polyuretanové ochrany, kdy první a druhou část tvoří krycí barevná vrstva a svrchní třetí část tvoří polyuretanová transparentní ochranná vrstva zvolená podle požadovaných budoucích vlastností povrchu.

Údržba a čištění litých podlah

Rádi vám pomůžeme a poradíme s pravidelnou i periodickou údržbou vašich podlah, v případě otázek se na nás neváhejte obrátit.

Čištění litých podlah bývá velmi často zanedbáváno nebo je nesprávně nastavená jejich údržba a dochází k následujícím problémům:

  • Zhoršení vlastností povrchu
  • Snižování životnosti povrchu
  • Nadměrné znečišťování podlahy
  • Navrstvování úklidové chemie – kluzké povrchy

Pro zamezení těchto problémů je potřeba zvolit správný typ jak mechanického tak i chemického čištění, což vyžaduje:

  • Kvalitní mycí stroj (vybraný podle typu a velikosti plochy)
  • Správnou techniku čištění
  • Účinné a nevrstvící se chemické prostředky
  • Důkladně proškolené pracovníky