Jestliže se chystáme malovat byt, určitě by se nám hodilo pár rad, jak vyzrát na šmouhy nebo nedokonalost stěn. Malování je v podstatě jednoduchá záležitost, která ovšem vyžaduje několik pravidel, které je nutno dodržet, aby výsledek našeho snažení byl co možná nejlepší.

Správná příprava – malíři pokojů Praha

Nejdříve si musíme připravit stěny k malování. Jinak nám hrozí, že se nám nový nátěr začne po několika dnech ne – li po několika hodinách loupat. Starou malbu musíme oškrábat a nerovnosti vyhladit anebo úplně odstranit. Povrch stěn tak musí být čistý a hladký. Pokud bychom použili penetrační nátěr, který slouží jako ochranný nátěr před vlhkostí, navíc také zpevňuje podklad a sjednotí jeho nasákavost. Dále můžeme použít i základní nátěr, který jen podtrhne zvolenou barvu a její odstín, malíři pokojů Praha.

Výběr barev

Tady máme určitě svá přání a požadavky. Barvy mohou ovlivnit naši náladu a proto bychom měli zvolit takovou barvu, která nám vyhovuje,pak se v takové místnosti budeme cítit příjemně. Máme místnost orientovanou na sever a ještě k tomu malou, určitě bychom měli zvolit světlé barvy nebo jen bílou. Důvodem je, že tyto barvy místnost prosvětlí a nebude nám připadat tak studená. Světlé odstíny jsou stále velmi populární a dají se dobře kombinovat, malíři pokojů Praha. Do takového pokoje se hodí nejen bílá barva, kterou vlastně můžeme zkombinovat se všemi ostatními barvami, ale i žlutá, meruňková a jiné odstíny,které nám dodávají energii a jsou pro nás jemnější. Moderní jsou dnes i odstíny hnědé, velmi oblíbené zelené a modré.

Nabídka na trhu

Barvy omyvatelné se hodí všude tam, kde je zvýšená aktivita a to zejména u malých dětí. Jsou ale vhodné do kuchyně nebo na chodbu ve škole, takže při menších nehodách můžeme jen vzít vlhký hadřík a barvu setřít. Ovšem všechny barvy, které bychom chtěli použít v našem bytě, bychom se měli poradit s odborníky, protože je oni nám můžou poradit, jaký druh barvy bude pro danou místnost vhodný a kterému odstínu se naopak máme vyhnout, třeba jen proto, že máme tmavý byt nebo proto, že se nám zamlouvá zelená barva, která se do našeho pokoje ale vůbec nehodí.

Odborníci – malíři pokojů Praha

Malování můžeme zvládnout i sami, ale pokud bychom chtěli tuto činnost přenechat odborníkům, je třeba si vybrat mezi mnoha firmami, které se malováním interiérů zabývají. Máme zde záruku, že práce bude hotová v termínu a přesně tak, jak jsme si představovali. Navíc mají tyto odborné firmy spoustu zkušeností a mohou nám poradit s výběrem vhodné barvy i odstínu, ale disponují také moderním náčiním, které ke své práci potřebují. Nemusejí mít papírové čepice a kbelík vápna pověšený na starých štaflích. Malíři mají různě veliké štětky, válečky, teleskopické tyče pro malování stropu a těžko dostupná místa, nejrůznější pomůcky, které jim usnadní práci a podobně. Můžeme se ale setkat s dekorativním válečkem, který byl velmi populární v 80.letech minulého století a nahrazoval tak vlastně tapety. Nabídka vzorů je ale i dnes veliká a tak proč bychom tento způsob malování nevyzkoušeli? Můžeme si doslova vymyslet nejen vhodný odstín podkladové barvy, ale k tomu vhodný vzor válečku s vhodnou barvou. Váleček je také možno použít nejen na stěnu, ale můžeme si tím dokonce ozdobit i starou almaru nebo jiné dekorace třeba na naší chalupě, malíři pokojů Praha.