Minerální podlahy

Každý kamenný povrch je mírně odlišný a potřebuje speciální péči. Podle druhu povrchu a typu znečištění je potřeba zvolit správný typ údržby. V případě renovace tvrdých a minerálních podlah je potřeba zjistit, zda je potřeba povrch hned brousit nebo stačí hloubkové vyčištění a následné ošetření povrchu nátěrem/impregnací.

Na minerální povrchy používáme vysoce kvalitní produkty značky Finalit. Na ošetření povrchů produkty značky Finalit jsme odborně proškoleni a v případě potřeby konzultujeme speciální požadavky přímo s výhradním zástupcem značky Finalit v ČR.

Hloubkové čištění a renovace tvrdých podlah

Narazili jste na starou minerální podlahu, která vypadá velmi zašle? Nezakrývejte ji hned podlahovou krytinou, ale renovujte!

V případě renovace používáme kombinaci chemického a mechanického čištění a broušení. Po vyčištění, vybroušení a případném vyleštění povrchu vracíme podlahu do její původní podoby a následně vybíráme vhodný typ impregnace nebo ochranného nátěru. Podlaha se pak stane odolnější a její údržba je jednoduší.

Periodické čištění a údržba

Minerální a tvrdé podlahy potřebují samozřejmě správnou údržbu, se kterou vám rádi pomůžeme. Lesklé povrchy je potřeba občas leštit a krystalizovat či voskovat, aby neztratily svůj vzhled. Ostatní povrchy je potřeba každých pár měsíců hloubkově vyčistit a ošetřit ochranným nátěrem nebo impregnací.

V rámci údržby stanovíme potřebnou frekvenci služeb (většinou každých 3-6 měsíců) a postaráme se o to, aby vaše podlaha vypadala stále jako nová.

Druhy minerálních podlah: