Podlaha do kuchyně musí být nejen krásná na pohled, ale zároveň odolná vůči většímu zatížení a také nenáročná na údržbu. Kuchyně je místem, kde trávíme opravdu hodně času. Nejenže zde vznikají všechna kulinářská kouzla, ale zároveň se zde scházíme s rodinou u dobrého jídla. Podlaha navíc výrazně promlouvá do celkového designu interiéru, o to důležitější je dát si při jejím výběru záležet.

Vinylová podlaha odolá poškození o vodě

Velmi snadno se stane, že vám v kuchyni něco upadne na zem, třeba hrnec, který zrovna vytahujete z myčky nebo sklenička. Také je zde riziko, že se něco vylije. Proto je důležité, aby byla podlaha do kuchyně odolná proti kontaktu s vodou a nezalekla se nějaké té vlhkosti.

Proto vám můžeme doporučit vinylovou podlahu, která spadá mezi stále oblíbenější elastické podlahy, jež nachází uplatnění ve stále větším počtu domácností. Nejenže je vinylová podlaha odolná vůči mechanickému poškození, ale nevadí jí ani voda nebo vlhko. Do kuchyně značka ideál!

Podlaha do kuchyně: která je ta pravá?

U laminátové podlahy opravdu dobře vybírejte

Pokud jde o klasickou laminátovou podlahu, zpozorněte – není totiž odolná vůči vodě, proto je zde poměrně vysoké riziko jejího poškození, když se náhodou stane, že se něco vylije. Podlaha se pak může nenávratně poškodit.

Proto pokud chcete laminátovou podlahu, opravdu dobře vybírejte a do kuchyně pořiďte pouze takovou, která bude mít voděodolnou vrstvu a kvalitní tmel. U té se nebudete muset bát kontaktu s vodou.

Marmoleum a PVC jsou klasika, která nezklame

Jako vhodná podlaha do kuchyně se jeví i taková klasika, jakou je marmoleum nebo PVC. Marmoleum se vyznačuje svojí vysokou odolností vůči vlhkosti i mechanickému poškození. Jak marmoleum, tak i PVC jsou vhodné do domácnosti, ve které žijí alergici a astmatici – pokud tedy doma někoho takového máte, právě jste našli kandidáta, na kterého se můžete spolehnout.