Renovace betonových schodů

Renovace betonových schodů

Proč je důležité po čase přistoupit k renovaci betonových schodů? I když se nám populární beton může zdát jako nesmrtelný materiál. Betonové schody často využíváme k externímu použití a negativní venkovní jevy způsobují jejich popraskání nebo odloupnutí. Na schody působí déšť, zimní posypy, člověk nebo nestabilní podklad. Bohužel všechny tyto vlivy narušují stavbu i celkový vzhled betonu. Výměna celého schodiště by mohla být velmi náročná a drahá, proto je třeba přikročit k opravě. Stejně tak v domácnosti se nedopatřením stane, že se kus schodu při stěhování urazí anebo se časem barevně odlučuje od zbytku. Renovace betonových schodů se nemusí stát nekonečným kolotočem. Právě tyto problémy Vám jako firma pomůžeme odstranit.

Údržba betonových schodů

Existuje celé ucelená řada produktů pro sanaci betonu, penetrační nátěry, opravné malty a finální ochranné nátěry. Pokus však nemáte čas téma studovat a nejste domácí kutil, je ideální zavolat si profesionály. Denní údržba betonového schodiště je jednoduchá a můžete si být jistí, že Vaše schody nepoškodí ani požár, ani mráz a domácí mazlíčci na nich mohou dovádět bez zanechání jediné oděrky. Stejně tak je betonový podklad vhodný pro položení další vrstvy jako je třeba koberec, nebo lino s naprosto minimální námahou.

Použití chemie

Pro denní údržbu betonu je důležité si uvědomit, že je tento povrch na cementové bázi. Klasické chemické prostředky by mohli schodiště zatěžovat a způsobit jeho degradaci. Čistící prostředky nesmí obsahovat louhy nebo organická rozpouštědla ve vysokých koncentracích. Je naprosto nepřípustné, aby bylo prováděno čištění či neodborná renovace betonových schodů silnými organickými rozpouštědly – toluen, aceton, aj. Nevhodné jsou také kyselé chemikálie typu octová voda, kyselina solná nebo kyselina fosforečná i v naředěném stavu. Pro klasickou údržbu nepoškozeného schodiště nám stačí mop s vodou.

Postup renovace betonových schodů

Schodiště je základem většiny domácností, používáme ho každý den a je to jeden z prvků v domácnosti, který je svým způsobem nebezpečný i při běžném používání. Uražené schody, jejich rozdílná výška, nebo vysoká klouzavost mohou způsobit pád, nebo uklouznutí. Renovované betonové schodiště nejen vylepší vzhled domácnosti, ale jeho důkladná povrchová úprava také zvýší bezpečnost ve Vaší domácnosti. Renovací betonových schodů dojde k obnově jejich struktury a lesku i k hloubkovému očištění od zašlých nečistot například od mastnost, nebo od červeného vína. Následná úprava povrchu zaručuje ochranu proti znečistění. Broušení se provádí pomocí speciálních brusek napojených na průmyslové vysavače. Díky tomu na místě vzniká mnohem méně prachu.

Finální úprava

Broušení betonových povrchů vytváří matný, neklouzavý povrch. Pokud si tedy přejete mít schodiště po renovaci lesklé je potřeba přistoupit k leštění. Díky dnešním technologiím se leštění provádí za pomoci diamantových brusných strojů, které ve většině případů nepotřebují vodu. Zkracuje se tím čas leštění i k němu potřebná výbava. Zmenší se díky tomu i počet personálu, kterého je k rekonstrukci schodiště třeba. Díky vysokému lesku se zvýrazní textura i barevnost. Následně je možné povrch penetrovat a vytvrdit, tento postup přináší značnou odolnost proti mechanickému poškození lesku. Po renovaci betonových schodů nám na denní bázi poté stačí stupně udržovat mopem a obyčejnou vodou.