Renovace dřevěných podlah Praha

Renovace dřevěných podlah Praha

Víme, jak těžké je v dnešní době vybrat správnou firmu na renovaci Vašeho interiéru, renovace podlah Praha se zaměřuje na údržbu hloubkové čistění a renovaci téměř všech typů podlah podlahových krytin. Zaměstnanci Renovace dřevěných podlah Praha jsou certifikovaní profesionálové, kteří u každé zakázky provedou individuální inspekci a určí nejlepší postup opravy Vašich podlah. Pokud se rozhodnete vybrat si k renovaci dřevěné podlahy naši firmu, jako první dle stupně poškození rozhodneme, zdali je potřeba renovovat podlahu s demontáží, nebo zda stačí renovace bez demontáže.

Renovace dřevěných podlah Praha bez demontáže

Pokud náš technik zjistí, že je podklad v pořádku, při měření nevzniknou žádné rozdíly v poklesu, nebo nedochází ke zvlnění podlahy v žádném jejím prostoru, podlaha pevně drží na podkladu po celé své ploše a při normální chůzi by neměla nikde vrzat, pak je možné provést celkovou renovaci podlahy bez demontáže z podkladu. Tento postup spočívá v opravě a renovaci povrchové vrstvy stávajících podlahových dílců, aniž bychom je vyjmuly. Poté dojde k opravě nadměrných spár za pomoci tmelu, nebo vložením dřevěné vycpávky, následuje zaretušování vrypů a dalších poškození. U renovace podlah je nezbytné celoplošně zbrousit podlahu. Na závěr dochází k finální povrchové úpravě.

Renovace dřevěných podlah Praha s demontáží

Pokud zjistíme, že je rozsah poškození podlahy, nebo podkladu takový, že není možné renovovat bez demontáže podlahy, přistupujeme k několika následujícím krokům. Dojde k demontáži stávající podlahy, poté podlahu opravíme případně zhotovíme nový podklad. Musí také dojít k impregnaci tohoto podkladu. Dalším krokem je oprava a renovace stávajících podlahových dílců a poté jejich sestavení a montáž na připravený podklad. Zbylé práce prováděné firmou Renovace dřevěných podlah Praha jsou stejné jako při renovaci podlahy bez demontáže.

Broušení podlah

Renovace dřevěných podlah Praha používá několik strojů, patří k nim několik typů brusek. Před posledním broušením podlahu důkladně zkontrolujeme a speciálním spárovacím tmelem opravíme všechny vady. Aby měl tmel stejnou barvu jako podlaha, smícháme ho s prachem z broušeného povrchu. Poslední jemné broušení se provádí až po dokonalém zaschnutí tmelící hmoty zpravidla brousicím materiálem o zrnitosti P100. Aby na podlaze nezůstávaly rýhy a jiné stopy, měly by být provedeny všechny fáze broušení. Při broušení podlahy dochází k uvolňování miniaturních částic, prachu, který se ukládá po celém povrchu podlahy i na nábytku a všem co se v místnosti nachází. Vysávání tohoto prachu je velmi pracné a zdlouhavé. Naše firma renovace dřevěných podlah Praha používá brusné stroje, které obsahují speciální vak, který postupně odsává veškerý se vytvářející prach. Díky výkonosti těchto strojů dochází k minimálnímu znečistění.

Finální úprava

Konečnou úpravu provádíme lakováním, voskováním či olejováním. Používáme vždy lak základní a na něj nanášíme svrchní lak. Jednotlivé vrstvy lehce přebrousíme. K tradiční povrchové úpravě patří také olejování, záleží na způsobu nanesení první vrstvy a na množství oleje. Na dřevu se tak vytvoří sametově matný film, tmavé druhy dřev se oživí, světlé dřeviny je nutné pečlivě udržovat, neboť jsou na nich více vidět nečistoty. Další možnou úpravou povrchu je voskování, při němž se používá obvykle polymerových vosků. Ty vytvoří na podlaze matný až hedvábný film a zajistí vysoký lesk. Olejované i voskované podlahy jsou stejně odolné proti otěru, jako lakované povrchy.