Koupili jste starší domek a máte v něm podlahu, která chce vyměnit nebo zrenovovat? Před každým rozhodnutím se raději poraďte s naším odborníkem, zavolejte či napište a technik k Vám přijede na konzultaci zcela zdarma. Ne vždy se musí stará podlaha hned měnit za novou. Zvlášť jde – li o dřevěnou podlahu.

Jak na renovaci podlahy odborně

Podlaha jak všichni víme, je nejvíce zatíženou částí našeho domu. Je proto určitě na místě, abychom ji udržovali. Ale samozřejmě i podlaha stárne a za nějakou dobu je potřeba ji trochu opravit, zrenovovat nebo v tom horším případě vyměnit.

Pokud máme tedy dřevěnou podlahu a není prolezlá červotočem nebo hnilobou, můžeme ze staré a zašlé podlahy zase udělat novou a krásnou. Postačí nám k tomu trochu tmelu, bruska a pár šikovných rukou. Taková práce ale není jednoduchá a jistě bychom měli na pomoc zavolat profesionály.

Postup renovace podlahy

Jestliže máme podlahu zkontrolovanou, je na řadě realizace její renovace. Tyto úkoly vyžadují odbornost a profesionalitu. Nejdříve musíme všechny mezery, díry a prohlubně odstranit. Jako jediným vhodným řešením se jeví tmelení, které vyrovná všechny nerovnosti podlahy. Můžeme to udělat celoplošně, nebo se jen věnovat určitým, místům, které jsou nejvíce poškozeny. Také škrábance od domácích mazlíčků a jiné nerovnosti a poškození je třeba zatmelit.

Po důkladném vyschnutí je potřeba podlahu vybrousit. K tomu nám poslouží kvalitní bruska. Dokonale vybroušená podlaha, přijde zhruba o 2- 3 mm svého starého vzhledu. Kvalitní nástroje k tomu určené jsou dnes velmi moderní a výkonné, takže některé modely se mohou pyšnit i funkčním odsáváním prachu ihned při samotném broušení.

Konečná fáze renovace podlahy

Jestliže je vše po dokonalém vyhlazení a zatmelení všech nedostatků, podlaha je rovná a bez prachu, je na řadě povrchová úprava podlahy. Ta se může lišit v závislosti na přání zákazníka. Nejběžnějším postupem je samozřejmě lakování. Tady musíme lak ovšem několikrát zopakovat, takže pro plné zatížení podlahy musíme počítat tak 2 – 3 dny.  Další volbou je voskování nebo olejování, které zdůrazní strukturu dřeva. Je ovšem náročnější na údržbu.