Renovace schodů

Renovace schodů

Vzhledem k tomu, že se při naší práci nejčastěji setkáváme s renovací mramorových schodů, rádi bychom popsali princip údržby a renovace pro schody právě z tohoto materiálu. Kromě mramoru samozřejmě renovujeme schody dřevěné, betonové a z mnoha dalších druhů materiálů.

Při renovaci mramorového schodiště je nezbytné si uvědomit jeho architektonickou hodnotu, vnímat původní záměr architekta a snažit se obnovit stupně tak, aby interiéru dodalo původní estetickou hodnotu. Mramorová schodiště se často nachází ve starších historických budovách, proto je velmi důležité zaměřit se na jejich původní využití a na úmysly architekta, často bývají stěžejním prvkem místnosti, který určuje základní architektonický rys. Na rozdíl od schodišť v moderních budovách je důležité zachovat tradiční postupy renovace mramorových schodišť a využít profesionální kamenické a řemeslné práce.

Vstupní informace

Existuje několik způsobů, jak lze provést renovaci mramorových schodů, stupně se dají obrousit, zatmelit, vyleštit a s použitím mnoha dalších technik lze obnovit jejich původní tvar i barvy. Naši technici s řadou zkušeností provedou inspekci schodiště a rozhodnou o využití nejlepšího systému renovace. Díky průzkumu, který provedla asociace IICRD (Institut of Ispection Cleaning and Restoration Certification), již víme, že většina majitelů domů a bytů vnímá, že zdraví rodiny je přímo závislé na čistotě prostředí, proto se doporučuje provádět hloubkové čistění, alespoň několikrát za život.

Údržba po renovaci schodů

Renovace mramorových schodů dokáže zlepšit vzhled každé stavby, schodiště je výrazný interiérový prvek, který každého zaujme, zašlé mramorové schodiště bez lesku se v interiéru ztrácí, a i při pravidelné údržbě je po určité době nezbytné si vyžádat odbornější zásah profesionálů. K čištění schodů se využívá nejrůznějších systémů, používáme zde antibakteriální čištění, horkovodní a parní čištění, k renovaci mramorových schodů se také používá hloubkové pěnové čištění. Naše čistící prostředky dokáží odstranit mastnoty a hrubé nečistoty, které se do povrchu již vstřebaly.

Renovace schodů od profesionálů

Renovace a repase mramorových schodů vyžaduje kamenické a řemeslnické práce a kvalitní vybavení, často můžeme narazit na nabídky za nejnižší cenu, avšak u schodů s takovouto historickou hodnotou nepovažujeme tyto nabídky za vhodné, naopak by využití těchto služeb mohlo interiéru ublížit. Metody profesionální renovace, čištění a impregnace podlah jsou prováděny na základě odborných školení a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků. Každý povrch má své jedinečné vlastnosti, při inspekci schodiště je jedním z velmi důležitých prvků zjištění hodnoty PH schodů a materiálu, abychom mohli zvolit vhodný technologický postup a použití vhodné čistící chemické složky a speciálních čističů.

Impregnace a ochrana schodů

Možná jste zatím zůstali u toho, že Vám na čistění schodů stačí mop a kýbl s vodou. Možná ani nevíte, jak Vaše schody původně vypadaly. Jako jeden ze způsobů projasnění je možné použít impregnaci schodiště. Nejčastěji po renovaci schodů využíváme dvousložkové impregnace, díky její schopnosti rychlého schnutí (přibližně 3-5 hodin). Mají menší viskozitu, ale toto je nahrazeno dvousložkovou více fázovou aplikací prostřednictvím zvýrazňující penetrace a ochranné transparentní impregnace.

Následně je možné pak povrchu strojově zaleštit a díky vícevrstvému penetračnímu základu určit nebo volit úroveň a tón zvýraznění schodů, mramorových a keramických povrchů.