Průmyslové podlahy patří mezi ty podlahy, na které jsou kladeny dost velké nároky. Vzhledem k tomu, že jsou realizovány zejména do výrobních hal, do skladů nebo také do garáží, obchodních center a pivovarů, jsou zatíženy stroji, vybavením, velkým pohybem osob i motorových vozíků. Proto musí být taková podlaha vybavena kvalitní povrchovou úpravou, která životnost takové podlahy prodlouží. Každopádně jaký nátěr je vhodný pro daný druh podlahy se spotřebitel může poradit s profesionály, kteří mají takovou práci v malíčku.

Malmex

Základna

Důležitým bodem takové realizace ochranného nátěru průmyslové podlahy je především pevná a stabilní základna. V těchto případech jde zejména o betonovou podlahu, která je velmi rozšířená. Betonová směs je tvořena pojivem, plnivem a vodou. Při špatně namíchané směsi se pak později mohou objevit problémy, které znamenají praskliny v betonu, prašnost nebo jiné nedokonalosti. Právě pro tyto případy existují nátěry, které jsou schopny tyto problémy v podstatě odstranit.

Epoxidové podlahy

Jednou z možností je použití epoxidové samonivelační stěrky. Tato podlaha může být nejen jednosložková, ale také dvousložková. Pokud je požadavek spotřebitele i na protiskluzovou úpravu povrchu, přidává se do takové směsi i křemičitý písek. Epoxidový nátěr může být rovněž matný nebo lesklý, ale nabídka na trhu je rozšířena i o dostatečné množství barevných kombinací. Je třeba zmínit, že tyto podlahy nejsou zdraví škodlivé.

Každopádně použitím epoxidového nátěru získá spotřebitel efektivní, kvalitní a odolný nátěr povrchu průmyslové podlahy, který lze aplikovat rovněž i v podobě tzv. vany. Znamená to, že nátěr je realizován po stranách obvodových stěn až do výšky několika centimetrů. Takto vytvořený nátěr může zabránit vlhkosti, kdy se může stát jakákoliv nehoda s vodou.
Odborná firma, která se realizací těchto podlah zabývá, nabízí nejen samotnou aplikaci podlahy, ale může nabídnout odborné poradenství, jak na údržbu epoxidu, ale nabízí i cenově dostupné možnosti realizace takovýchto podlah.

Oblíbenost epoxidových podlah

Co se týká oblíbenosti epoxidových podlah, je třeba zmínit především jejich vysokou odolnost, životnost a možnost ochrany základny. Velké plus mají tyto podlahy i co se týká údržby. Ta je poměrně jednoduchá, zejména v porovnání s klasickou masivní dřevěnou podlahou, která se musí ošetřovat například voskem. Co se týká nízkých teplot, tak je zde plusovým bodem i to, že epoxid při nízkých teplotách nepraská.

Další možnost povrchové úpravy betonových podlah

Zvýšit životnost betonové základny lze rovněž například těsnícími nebo syntetickými nátěry. Mechanická zátěž, kterou způsobují třeba motorové vozíky ve výrobních halách, vytvoří prohlubně, praskliny a jiné nerovnosti. Těsnící nátěry mohou být na bází akrylátové pryskyřice nebo parafínové emulze, což zvyšuje lesk podlahy, ale také její pevnost a odolnost a výše uvedené problémy mohou odstranit. Opět rada na závěr, při každé takové aplikaci povrchové úpravy podlahy je třeba se poradit s odborníkem.

Share this story!