Asi se s námi všichni shodnou, že největší malér po příjezdu z dovolené je vykradený byt. Zloději se nevzdají své nekalé činnosti a stále je láká vidina snadné kořisti. My se pak musíme postarat o to, aby se takový případ již nikdy neopakoval. Nejlepším řešením jsou kvalitní dveře a samozřejmě bezpečnostní zámek. Musíme ale podotknout, že vlastně ideální zámek neexistuje, ale existuje spoustu takových, na které se můžeme spolehnout. Poradí zámečnictví Praha.

Spolehlivý dveřní mechanismus

Je třeba ale také podotknout, že pokud máme ne příliš kvalitní vchodové dveře, které se dají dobře a lehce překonat, nepomůže nám ani ten nejkvalitnější zámek u dveří. S pomocí profesionálů i z fimy zámečnictví Praha, si můžeme vybrat ze široké nabídky takový bezpečnostních zámků a jejich služby se opírají také o kvalitní a odborné poradenství v této oblasti. Ovšem nejen montáž bezpečnostních zámků je prací zámečníků, třeba pracovníci zámečnictví Praha. Mohou nastat také situace, kdy se nám vlivem průvanu náhle zabouchnou dveře a my najednou stojíme na chodbě panelového domu jen ve spodním prádle a nevíme si rady. A o posměch zvědavých sousedů určitě nestojíme.

Jaké služby nabízejí zámečnické firmy a také zámečnictví Praha

Jak už bylo řečeno výše, služby zámečnických firem se neopírají jen o montáž bezpečnostních zámků nebo zabouhnuté dveře. Jejich portfolio služeb nabízí také záruční servis, pozáruční servis, správné zaměření vložky a také správný výběr odpovídající bezpečnostní třídy vložky ve vztahu k našemu zajištění a hlavně vzhledem k našim dveřím. Navíc nabízejí tyto firmy své služby nonstop, tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to včetně svátků a víkendů.

Bezpečnostní třídy

Zámky lze také dobře kvalifikovat a to z hlediska bezpečnostní třídy.

1.třída – představuje zámky, jejíž hlavním použitím ve dveřích, u nichž není nezbytný silný a spolehlivý zámkový mechanismus, jsou většinou dveře do technických místností, branky, vnitřní dveře v domě atd.

2.třída – není úplně nejlepším řešením pro spolehlivou ochranu, ale jestliže jsme na své dveře nainstalovali bezpečnostní zámek druhé třídy, potenciálním zlodějíčkům jsme řádně skomplikovali vniknutí do našeho domu na dobu delší než pět minut. Mohou to být přední dveře v domech nebo bytech.

3.třída – představuje spolehlivý způsob, jak chránit místnost před nechtěným útokem zlodějů. Zejména v případě, že takový zámek je nainstalován v designu moderních kovových dveří. Patnáct minut je čas, za který by musel zloděj otevřít tento dveřní mechanismus.

4.třída – je nejspolehlivější uzamykací mechanismus, který dnes existuje. Nevítaná návštěva by musela mít speciální vybavení a ani v tomto případě nemusí být zámek pokořen.

Spolehlivá zámečnická firma jako například zámečnictví Praha

Určitě se teď ptáme, jak si vybrat mezi tolika nabídkami tu pravou a spolehlivou firmu, která bude mít pro nás výhodné řešení. Je to individuální a záleží na tom, co od takových služeb očekáváme. Můžeme si vybrat firmu podle referencí nebo na doporučení, ale můžeme si ji vybrat i podle vůastní úvahy. Měli bychom ovšem mít na paměti, že ne vždy je naše rozhodnutí správné a ne každá reklama bude dokonalou výzvou pro zákazníky. Měli by jsme chvíli hledat a srovnávat.