Sruby na klíč jsou stavby vyznačující se jednoduchostí, vysokou variabilitou a dalšími vítanými vlastnostmi. Nelze se proto divit, že je jejich popularita v posledních letech na vzestupu. Stále rostoucí skupina lidí je vnímá jako vynikající způsob zařízení vlastního bydlení přesně podle svých představ. Realizace přitom mnohem jednodušší než u normálních staveb, navíc z vynikající finské borovice.

Dům má být kromě své užitné hodnoty odrazem osobnosti majitele. Všichni jsme naštěstí rozdílní, tudíž i domy mají vždy své specifické kouzlo. Stavba domu je také velmi zásadní událostí v životě, kterou většina z nás provádí pouze jednou.

 

Sruby na klíč jako poselství generací

Co je vlastně tradiční podoba srubových domů a chat? Jak to může vypadat, napadne vás možná. Hmm…co takhle prosvětlené štíty? Verandy a arkýřová okna? Nebo třeba dekorativní mřížky a to všechno v symetrickém půdorysu? Rozhodně jedno z řešení. Přitom ani tak nezáleží na tvaru nosných trámů – celá tato forma je ztělesněním útulnosti přírodního bydlení. V každém ohledu stavby se pak může projevit vaše osobnost a v rozložení a podobě, která dodá srubu na klíč jeho specifické kouzlo.

Sruby na klíč - to je Honka

Pohled dopředu pro generace budoucí

Základním úkolem srubu na klíč je odolat dokonale všem povětrnostním podmínkám a bez jakýchkoli komplikací poskytovat rodině pohodlí domova a všechny související funkce. Čistý vzhled a osobní jiskra každého takového srubu mají být přítomné i pro další generace, nejen toho, kdo srub na klíč postavil.

Proto s realizací nespěchejte a k celému procesu přistupujte s citem pro detail, potřeby svoje i ostatních. A to nejen teď, ale i třeba za deset let.

Flexibilní plány se vyznačují také univerzalitou a dům si díky nim zachová praktičnost i adaptabilitu na nové události ve vašem životě – dočasné i trvalé. Sruby na klíč mají v tomhle obrovskou výhodu díky své rozšiřitelnosti, takže s vašimi potřebami může růst i váš domov.

 

Od záměru k realizaci

Logickým prvním krokem je zpracování vašich přání a požadavků. Prvním faktorem je přirozeně umístění srubu na klíč. Je třeba vyhodnotit pozemek, okolnosti, krajinu, okolí, tvar a další faktory.

 

Na čem všem záleží

Alfou a omegou je samozřejmě váš rozpočet, který udává rámec celé stavby. Druhým základem je pak terén zvolené krajiny, tvar pozemku a jeho kvalita. Svažnost, nadmořská výška, kvalita půdy a další okolnosti, které nemusí být patrné na první pohled, ale které je nutno zkontrolovat a přizpůsobit se jim. Třetím pak časový horizont a účel stavby. Rodinný dům pro trvalý pobyt a víkendová chata pro vás se samozřejmě diametrálně liší.

Honka úzce spolupracuje se špičkovými designéry, kteří otisknou vaše já a touhy přímo do struktury stavby a budou vás provázet na každém kroku její realizace. Jsme vám k službám s radami i odborností po všech stránkách. Celý projekt budete mít k dispozici ve 3D nákresu, který je stejně potřeba pro získání stavebného povolení. Společně s ním získáte i cenovou kalkulaci.

 

Samotný proces

Jakmile nám odkývnete kompletní návrh, předáme stavbu srubu na klíč přímo projektantovi. Takže se nám bez jakýchkoli pochyb ozvěte a můžete začít cestu k vašemu vysněnému bydlení ještě dneska.