Strojní čistění podlah

Strojní čistění podlah

Proč je potřeba strojní čistění podlah? Většina lidí považuje podlahu za vcelku pevný a odolný povrch, avšak v obyčejné domácnosti nás nenapadne použít strojního čištění podlah. Čistění podlahy je proto často zanedbáváno, lidé používají univerzální prostředky a podlaha je málokdy vyčištěna správně. I přesto považujeme úklid podlahy za pravidelný úkon. At´se nachází doma, na balkóně, nebo na terase. Pokud používáme nevhodné čistící přípravku nebo postupy na údržbu podlah, můžeme zapříčinit trvalé poškození podlah, nebo zkrácení jejich životnosti. Občasným využitím strojního čištění podlah můžeme podlaze vrátit zašlý lesk a sledovat, jak naše podlaha vlastně měla kdysi vypadat.

Renovace, nebo strojní čistění podlah?

Díky tomu, že se naše firma zaměřuje na většinu podlahových krytin a jejich rekonstrukci, máme hluboké znalosti o jednotlivých materiálech, a proto vždy použijeme správný prostředek na určitý typ podlahy. Pokud máte doma, v kanceláři, nebo ve firmě podlahu, která byla nainstalována již několik let zpátky, pečlivě se o ní staráte, přesně podle rad výrobce, a přesto se Vám zdá, že podlaha pomalu ztrácí své vlastnosti, je čas vyzkoušet právě strojní čistění. Tento způsob můžeme využít i u lakované dřevěné podlahy dříve, než přikročíme k renovaci. Pokud ošetříme strojním čistěním podlah dřevěnou podlahu, bude ošetřena dalšími vhodnými přípravky jako jsou poliše a leštěnky a díky tomu oddálíme potřebnou rozsáhlou renovaci.

Postup

U strojního čistění podlah dochází k hloubkovému čistění, bez poškození jejich povrchu. Proto záleží na typu povrchu, v případě lakovaných a olejovaných podlah se doporučuje ředění vodou. Strojní čistění podlah se doporučuje i do prostor, kde je vyžadována vysoká hygienická čistota, například ve farmaceutickém průmyslu, nebo ve školách a v tělocvičnách. Pokud je prostor členitý a špatně dostupný pro stroje, je vyčištěn ručně našimi pracovníky za pomoci vozíků a speciálních přípravků. Venkovní povrchy doporučujeme čistit před začátkem sezóny a po jejím skončení, tímto způsobem zajistíme příjemný vzhled a prodloužení životnosti venkovních podlah, extrémně zatížených změnami počasí.

Aplikace

Strojní čistění podlah je možné domluvit i smluvně, například u garážových stání doporučujeme čistění pravidelně, nejméně 4x za rok. V zimních měsících, kdy v těchto prostorách dochází k zanášení vody, soli, písku a štěrku je to to čistění vhodné provádět 2x měsíčně. Podlaha se nejdříve v takovýchto případech řádně namočí a přejede stěrkou, všechna špína a nečistoty se vysají, poté přichází na řadu úklidový stroj, kterým se podlahy myjí a poté se podlahy strojově naleští. Samozřejmě aplikace je u různých typů podlah rozdílná.

Výhodné řešení

Jako firma Vám nabízíme jednorázové i pravidelné strojové čištění podlah. Zpravidla tuto službu využijí nejvíce firmy, jež mají rozlehlejší komplexy podnikání – např. firemní sklady, haly, prodejní plochy, garáže atp., kde je vyžadováno zachování čistého prostředí k dodržení bezpečnosti práce či působení dobrého dojmu na zákazníky. V konečném důsledku jde naopak o mnohem výhodnější způsob úklidu, zvolíte-li stroj. Stejně tak však můžete využít strojního čistění v panelovém domě, kdy Vám jednou za měsíc ušetříme sousedské spory o to, kdo má čistit jaké patro.