Máte doma krásné masivní podlahy, které však vyžadují profesionální renovaci? Pomůžeme vám s opravou dřevěných podlah, které vnesou do vašeho interiéru zbrusu nový vzhled.

Výhody renovace dřevěných podlah

Dřevo je přírodní materiál, který vlivem pravidelného používání a stářím mění svou strukturu i vzhled. Výhodou však je, že se dřevěné podlahy dají poměrně snadno renovovat a to i takové, které mají velkou míru opotřebení. Máte-li v domě dřevěné podlahy, zpozorněte. Dříve, než se rozhodnete pro jejich kompletní výměnu, zvažte jejich renovaci.

Dřevěná podlaha může totiž kromě renovace a následného „nového“ kabátku získat také brusu novou barvu a to podle aktuálních trendů nebo vašich požadavků. Máte doma světlé dřevo, ale vy chcete interiér ladit do tmavých tónů? I stará oprýskaná podlaha ve světlém odstínu vám nadělá ještě mnoho parády.

Životnost dřevěné podlahy

Kvalitní dřevěná podlaha má životnost dlouhé roky. Čím kvalitněji je položena, tím déle vydrží jako nová, bez jakýchkoliv úprav. Ovlivňuje ji samozřejmě intenzita zatížení, údržba a prostředí, kde se nachází. Aby byla podlaha po dlouhé roky krásná, bude potřebovat čas od času renovaci. Zavolejte si naši profesionální firmu, zabývající se opravami a renovacemi dřevěných podlah.

Renovace podlahy

Pokud vaše podlaha volá po důkladné péči, obraťte se na nás. S renovací dřevěných podlah máme letité zkušenosti. Vlastníme moderní stroje pro renovaci podlah. Umíme dát krásný vzhled i velmi poškozenému dřevu, popřípadě dokážeme špatné části podlahy vyměnit. Ostatní podlahu však zrenovujeme nejšetrnější metodou. Renovace podlahy je skvělou a zároveň velmi chytrou investicí, kterou se vám podlaha odvděčí svou dlouhou životností.

Jak probíhá renovace podlah

Kvalitní renovace si žádá výhradně profesionální nářadí, zručnost a samozřejmě cenné zkušenosti. K práci používáme moderní stroje s brusnými pásy. Používáme různé druhy brusných papírů. Do všech míst se však s velkým strojem nedostaneme, proto používáme také ruční brusky.

Místnost před broušením podlahy připravíme tak, že odneseme nábytek i ostatní předměty. Odstraníme podlahové lišty a následně podlahu v několika vrstvách brousíme, podle potřeby. Tím sjednotíme výškové rozdíly a zbavíme dřevo starého laku a rýh. Poslední broušení je prováděno nejjemnější zrnitostí brusného papíru. Po přebroušení aplikujeme tmel, v případě potřeby vyměníme špatné kusy dřeva za nové.  Nakonec aplikujeme olej či lak. Podlaha je po aplikaci finální vrstvy laku nebo oleje pochozí po dvou dnech. Takto ošetřená podlaha vám poslouží v řádu desítek let!