Sauna všeobecně nám dokáže zpevnit naše zdraví, je příjemným odpočinkovým rituálem a má blahodárný vliv na celé naše tělo i duši. Věděli to už naši předkové ve starověkém Egyptě i Římě. Princip saunování vlastně spočívá ve střídání prohřátí a následného ochlazení na lidský organizmus.

Sauna nejen jako součást rodinného domu

Dávno pryč je doba, kdy domácí sauna byla výsadou jen rodinných domků a luxusní vilky. Dnešní doba a velmi široký a rozvětvený trh nabízí sauny, které si můžeme zabudovat třeba v panelovém domě. Představa saunování tak není nedostupná. Domácí saunu si spolehlivě můžeme pořídit v řádech několika tisíc korun a můžeme si tak dopřát klidný odpočinek a relaxování  přímo po příchodu z práce.

Infrasauny

Ideálním typem sauny, která se hodí nejen do panelového domu, jsou infrasauny. Velikostně se dají pořídit třeba ve volném prostoru naší ložnice, kde původně bývala stará skříň, ale lze si tyto inrasauny zabudovat i ve větší velikosti. Navíc jejich ceny nejsou nikterak závratné a jsou dostupné pro všechny. A vzhledem k tomu, že infrasauny nevytvářejí žádnou páru, bohatě postačí, když si v místnosti, kde infasaunu máme, pořádně vyvětráme.

Užijte si domácí finské sauny

Finská klasika

Finská sauna je klasikou mezi saunami. Je to vlastně menší dřevěná chatka, která má ve svém prostoru kamna, která saunu vytápí. Je možné si vybrat kamna na dřevo nebo elektrická. Záleží na našem vkusu. Finské sauny mají speciálně řešené větrání, které spolehlivě zajišťuje cirkulaci vzduchu.  Materiál si můžeme například s pomocí odborné firmy, vybrat sami. Nejvhodnější je dřevo ze severské borovice, kanadského smrku nebo červeného cedru.

Biosany

Novějším typem domácí sauny jsou tzv.biosauny. Co to vlastně znamená? Jde o podobný typ finské sauny, která je obohacená a tzv.aromaterapii. Vonné oleje nebo bylinky jsou hlavním faktorem biosauny.

Sauna – domácí odpočinek

Uspěchaná doba si dnes vyžaduje také odpočinek a relaxaci v různé podobě. Pokud si zrovna nepotřebujeme schrupnout, načerpejme sílu a energii v domácí sauně. Právě proto se domácí saunystávají velmi oblíbenou součástí našich domovů. Její blahodárné účinky na unavené  tělo a mysl prokoukli už ve starověku