Plánujete rekonstrukci svého domu, stavíte si nové bydlení nebo jen zařizujete nový pokoj svému milovanému potomkovi? Ať je to jak chce, čeká vás výběr podlahové krytiny. Je to věc, nad kterou je třeba důkladně přemýšlet. Podlahovou krytinu nevolíme na krátkou dobu, ale prakticky na celý život. Nebo alespoň jeho značnou část. Dobře zvolená podlaha vám může usnadnit každodenní údržbu a dokonce může opticky zvětšit prostor. Mezi nejoblíbenější typ podlah v současné době patří vinylové podlahy. Není divy. Právě tento materiál má opravdu skvělé vlastnosti. Proč si tedy pořídit zrovna vinylovou podlahu?

Údržba podlah Praha

Vhodná pro domácnost s dětmi i zvířaty

Možná nemáte děti, ale domácnost s vámi sdílí domácí mazlíčci. Ať už po vaší domácnosti pobíhají děti či rozverní psí nebo kočičí kamarádi, potřebujete, aby podlaha byla odolná. Zvládla rozlité pití, zvířecí drápky, dost možná i nějakou menší či větší katastrofu. Vinyl je krytina, která vydrží opravdu mnoho. Nejen, že ho snadno omyjete, ale také je opravdu odolný proti povrchovému poškození. Nemusíte se bát ani vody. I kdyby byla na podlaze dlouhé hodiny, než se vrátíte z práce, nic se nestane. Vinylová podlaha si s vlhkem umí poradit dokonale. A to z ní dělá také dokonalého kandidáta na podlahovou krytinu do koupelny.

Lišty? S vinylovou podlahou je nepotřebujete

Také už máte dost odlupujících se lišt. A nebaví vás na nich neustále utírat prach? Chápeme. Lišty jsou sice na první pohled skvělou záležitostí, v praxi však ztěžují úklid interiéru. S vinylovou podlahou můžete dát lištám sbohem. Vinyl totiž umožňuje plynulé napojování krytiny mezi jednotlivými místnostmi.

Perfektní akustické vlastnosti

Žijete v bytovém domě a sousedi si často stěžují na dupání dětí nebo hluk z vaší domácnosti? Možná jste noční sova a rušíte sousedy jen tím, že přejdete po pokoji. Nebo jste naopak ranní ptáče a při své rozcvičce rodinu ze spodního bytu budíte. Ať je to jak chce, vinyl je geniálním řešením vašich problémů. Akustické vlastnosti vinylové podlahy jsou opravdu perfektní. Pokud budete mít na vinylovou podlahu, můžete klidně ve čtyři ráno tančit na hity z devadesátek a nikdo nic neuslyší.

Skvělá volba pro alergiky a astmatiky

Pokud máte doma astmatika nebo člena domácnosti, který trpí na alergii, jistě víte, že je to někdy opravdu náročné. Usnadněte alergikům život díky vinylové podlaze. Na trhu jsou takové, které neobsahují ftaláty. Právě tyto látky často lidem trpícím alergií stěžují život. Do noty vám bude hrát také snadná údržba, o které budeme vzápětí hovořit.

Úklid vinylu je hračka

Pokud zrovna neholdujete úklidu, vinyl budete milovat. Jeho údržba je opravdu zcela jednoduchá. V podstatě je vinyl bezúdržbový. Neznamená to samozřejmě, že nemusíte doma luxovat nebo vytírat. Úklid je však opravdu nenáročný. Podlahu stačí pravidelně zametat, případně vysávat. S dnešními robotickými vysavači se navíc této části úklidu v podstatě ani nemusíte účastnit. Jednou za čas je pak třeba použít mop na podlahu. S vinylovou podlahou však nemusíte řešit, jaký saponát použijete. Nemusíte složitě vyhledávat nějaké speciální přípravky. Stačí vám úplně obyčejný saponát. Je jen na vás, jestli si vyberete z běžných přípravků nebo zvolíte netoxické řešení. Podlaze to bude v podstatě jedno, jde jen o vás pocit a vaše rozhodnutí.

Ideální k podlahovému topení

Radiátorům už dávno odzvonilo. V dnešní době se nejčastěji používá podlahové vytápění.  Ne každá podlahová krytina je však vhodná v tandemu s podlahovým topením. Podlahovka a vinyl jsou však přátelé. A společně pro vás vytvoří opravdu příjemné a hřejivé prostředí. Je možné, že už nebudete utrácet za přezůvky nebo teplé ponožky. Díky příjemnému vinylu a podlahovému topení vám totiž bude od nohou teplo. Konec studených nohou. Konec věčného běhání za dětmi, aby se obuli.

Hodí se takřka kamkoliv

Vinylovou podlahu si stoprocentně oblíbíte. Ať už ji budete mít položenou v obývacím pokoji, v ložnici, kuchyni nebo koupelně. Využití si vinyl díky svým skvělým vlastnostem najde opravdu všude. Použít ho můžete klidně také do komerčních prostor. Větší zátěž pro vinylovou podlahu není problém. Samozřejmě je v takovém případě lepší zvolit větší tloušťku nášlapné vrstvy. Vinylová podlaha je ideální řešením do škol, nemocnic, na úřady nebo do kanceláří. S exteriéry si však tento typ podlahy neporadí. Nehodí se tedy na terasy, balkony ba ani do sklepů s velkou vlhkostí.

Na výběr je opravdu mnoho druhů

Chtěli byste, aby vaše vinylová podlaha vypadala jako dřevo? Nebo dáte přednost kamennému vzhledu? Vybírat můžete opravdu z nepřeberného množství vzorů. Obvyklé jsou právě dekory vzoru, dlažby, kamene nebo mramoru. Vybírat můžete také z jasných a výrazných barev nebo pastelových odstínů. Škála designu je v případě vinylových podlah v podstatě neomezená. Váš domov tak díky nové podlaze může vypadat opravdu jedinečně.

Podklad je důležitý

Stejně jako u jiných typů podlahových krytin, i u vinylové podlahy je třeba dbát na vyrovnaný základový povrch. Pokládka vinylu sama o sobě není náročná, pokud je podklad dokonalý. Jestliže se obáváte, že pokládku sami nezvládnete, nezoufejte. Pozvěte si odborníky, pro které bude příprava povrchu i samotná pokládka hračka.