Mokré čištění koberců rozhodně není přežitek. Většina lidí se spoléhá pouze na vysávání – v tom lepším případě alespoň pravidelné v rámci běžného úklidu domácnosti. Jenže k dokonalé čistotě jen vysávání párkrát do týdne rozhodně nestačí a je potřeba myslet i na mokré čištění koberců, které přináší své výhody.

Čistý koberec = zdravá domácnost

I když by se mohlo zdát, že se koberce dneska už tolik „nenosí“, stále se najde mnoho a mnoho domácností, kde na tuhle tradiční a možná lépe řečeno klasickou podlahovou krytinu nedají dopustit.

Pokud i vy máte doma koberce, pak byste měli vědět, že jen čistý koberec dokáže zajistit zdravé podmínky k životu. Divili byste se, co všechno se v koberci ukrývá, když podceňujete péči o něj.

Znáte výhody, které má mokré čištění koberců?

Co je mokré čištění koberců?

Díky mokrému čištění koberců je možné odstranit z koberce i ty nejodolnější skvrny a nečistoty, kterých se nezbavíte jen obyčejným vysáváním. Používá se nejen v běžných domácnostech, ale často také v průmyslových objektech, ať už jde o vstupní haly, recepce nebo třeba kanceláře.

Mokré čištění je též známé pod pojmem tepování. Používá se při něm nejen speciální technika, ale chybět nesmí ani profesionální čistící roztok, který se během tepování zapracuje do vláken pod velkým tlakem tak, aby se skutečně namočila celá vlákna koberce. Roztok se nechává působit, během toho dojde k rozpuštění i těch nejodolnějších nečistot. Poté se roztok pečlivě vysaje. Mokré čištění můžete provádět sami, daleko účinnější ale je pozvat si specializovanou firmu.

Poznejte výhody

Mezi největší výhody mokrého čištění koberců patří:

  • regenerace vláken
  • dokonalé vyčištění odolné špíny a nečistot
  • možnost čistit jak celoplošné, tak kusové koberce
  • lze použít na krátká i dlouhá vlákna
  • nedochází k vytahování ani vytrhávání vláken